UČENJE TALIJANSKOG JEZIKA ZAISTA ČINI ŽIVOT LJEPŠIM

Učenje stranih jezika je jedan od divnih načina da proširimo svoje obzore. Kada kažemo da se kroz učenje možete zabaviti i naučiti razne stvari o kulturi i običajima neke zemlje, onda to pokažemo i u praksi. Pri tome su na jednom satu jezika upotrebljene sve vještine: govor, pisanje, čitanje i slušanje.

A ovako je to izgledalo na satu talijanskog jezika:

Polaznici su izrazili želju da naprave Pesto alla genovese jer su o tome imali tekst u udžbeniku. Napravili su popis namirnica (vještina: pisanje) potrebnih za Pesto te se organizirali tko će što donijeti na sljedeći sat kada će pripremati jelo. Na satu su tada sve izradili učeći nazive namirnica i svim uputama na talijanskom jeziku (vještina: govor i čitanje) uz slikovni rječnik koje je profesorica Tamara sama priredila. Pri tom su se zabavljali, slušali talijanske pjesme i na kraju je svatko od njih morao reći što je napravio (vještina: govor i slušanje).

Za iznenađenje na kraju sata profesorica je donijela Tiramisu koji je ipak pripremila kod kuće jer izrada malo dulje traje.

Želite li i vi imati ovakvo iskustvo? Slobodno nam se pridružite u školi!

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)